EMRE ALEM YAŞAM REHBERLİĞİ HAKKINDA KONUŞTU…
279 okunma

EMRE ALEM YAŞAM REHBERLİĞİ HAKKINDA KONUŞTU…

ABONE OL
Temmuz 25, 2023 10:51
EMRE ALEM YAŞAM REHBERLİĞİ HAKKINDA KONUŞTU…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1) Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Bu işe nasıl başladınız, neden bu sektörü seçtiniz?
Uzun bir iş hayatım oldu; önce çalışan, sonra kendi işim, sonrasında yöneticilik ve danışmanlık yaptım. Yıllar önce bazı şifaların farklı yollardan alınabildiğini fark ettim. İnanç, dua, sohbet ve koçluk mekanizmalarının, rehberliğin sonuç verdiğini gördüm. Kendimde ve çevremde gördüğüm şifa ihtiyaçları üzerine, okumaya, araştırmaya ve eğitim almaya başladım. Yeteneklerimi keşfettikçe geliştirme çabasına girdim. Özellikle danışanların memnuniyeti ve şifalanmaları beni teşvik etti. Önce koçluk eğitimleri aldım, daha sonra rehberlik ve mentorluk eğitimleri aldım. Öğrenmeyi öğrenme, öğretmeyi öğrenme, enerji ile şifa, alt bilinç ve duygusal zekâ tekniklerini kullanmaya başladım. Birçok eğitime ve kampa katıldıktan sonra şifa ve hayat rehberliği konusunda derinleşmek için yoldayım. İş ve/aşk İlişkileri, öğrenci yaşamı, satranç ile strateji düşünme yolları, zaman yönetimi, sağlıklı yaşam, yönetici meseleleri, … “peki nasıl yapacağım?” gibi konular üzerinde çalışıyorum.

2) Verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?
Uyguladığımız programın adı: Bütünsel sağlıklı yaşam ve doğru amaca kolay ulaşmak, LimitSizsiniz.
Beslenme, uyku, nefes, alt bilinç ve duygusal zekâ ile şifalanma, sınırsız düşünce gücü ve yaratıcı zekâ ile nasıl sorusunu sorup, çözüm üretmek.
Amaç, faydaya sınırların üstünde hizmet etmek ise bu sağlıklı bir varlık ile başlar. Fayda bir amaç ile başlarsa, amaca nasıl sorusu ulaştırır. Nasıl sorusunu sorduğumuzda harekete geçmişizdir. Anda harekete geçmekle, anı yakalar ve anda sınırsız zamana ulaşır ve zamanla akarız.
Gerçek sağlık, beden ve enerji ile akıl ve ruh sağlığı bütünlüğünde sürdürülebilir.
Farklı bir bakış açısı ile maddenin yapı taşları ile başlayıp, ruha kadar uzanır.
Örneğin sağlıklı bir ortamda (sıcak temiz, rahat) faydalı gıdalar tüketerek, temiz su ve hava ile başlayıp, spor ve egzersiz yaparak, masaj yaptırarak devam edip, duygularımızı yaşayarak ve ruhumuzu besleyerek sürdürebiliriz.
Frekanslar çok önemli. Her hastalığın duygunun veya bakterinin frekansı var. Bunlarla teşhis ve tedavi mümkün. Psikologlar ve doktorlar ile birlikte çalışıyoruz. Doğal kaynaklı bitkisel takviyeler ve yağlar kullanıyoruz, masaj ve manüel terapi uzmanları ile şifa uyguluyoruz.
Şifa bireyseldir, dertten ziyade dertli vardır, her bireyin şifası kendine özeldir, buradan hareketle, kişiyi analiz etmeden şifa yapılmamalı. Şifanın ileri aşamalarında bireysel kişiye özel kamplar ve küçük guruplarla Vip şifa kampları yapıyoruz.

3) Birkaç örnek ile hizmetlerinizin ve çalışmalarınızın detaylı anlatımını yapabilir misiniz?
Gerçek sağlık, akıl, beden ve ruh sağlığı ile başlayıp, enerji ile sürdürülebilir.
Burada tanımak ve ölçmek önemlidir. Yapılacak tahliller ve tıbbi tavsiyeler sonrasında kendimizi, bedensel ve duygusal açıdan tanıyarak devam edebiliriz. Böylece neyi nasıl şifalayacağımız konusunda bilinçli bir yola gireriz.
Önce beslenme; yapılan araştırmalar ve deneyimlerim gösteriyor ki çoğumuz nasıl doğru ve sağlıklı beslenilir, kesin bilgilere sahip değiliz. Mesela yemekte su içilmeyeceği, tatlı ile tuzlunun birlikte yenmesinin mideyi zorlayabileceği, nasıl doğru ve sağlıklı beslenir, kalıcı olarak uygun kilomuza erişiriz.
Spor ve egzersiz, sağlıklı yaşamın sürdürülebilir kılınması için en önemli olgulardır. Günlük sabah akşam onar dakikalık veya haftada üç gün 45 dakikalık egzersizler sağlıklı kişilere yaşa ve ihtiyaca göre önerilebilir. Burada kişiye özel uygun tavsiyeler, sürekliliği ve faydayı sağlarken, zorlanmaları hoşnutluğa çevirebilir. Doğru hareketler ile bazı ağrılardan kurtulmak, boy uzamasına yardımcı olmak, duruş bozukluklarını gidermek ve fit bir bedene sağlıklı ve kalıcı olarak ulaşmak mümkün olur. İlave olarak en iyi zihin egzersizi, kontrollü olarak, kan dolaşımını arttıran fiziksel egzersizlerdir. Böylece beynimize giden kan akışı düzenlenmiş olur.
Çok çeşitli nefes yöntemleri olmakla beraber, burada hedefimiz her gün kullanabileceğimiz, kolay ve hepimize uyabilecek, kısa süreli ve her ortamda yapabileceğimiz bir tekniktir. Unutmayalım ki her gün yapılacak bir aktivite kolay olmazsa işe yaramaz. Çünkü kolay olmazsa herkes her gün yapamaz. En iyi yöntemler bile kullanılmazsa işe yaramaz. Hedefimiz işe yarayan kolay bir teknik olduğundan özel bir yöntem geliştirilmiştir.
Uyku, sağlığın ana kaynaklarından biridir. Peki nasıl uyumalıyız. Mümkünse tamamen karanlık ortamda ve temiz hava akışı olan bir yerde ve mutlaka tam yatay, yani koltukta veya yarı eğimli bir durumda değil. Küçük bir camı aralayarak temiz hava girişi sağlanabilir, kalın bir yorgan tercih edebiliriz. Odaya ışık sızıyor ise uyku bandı kullanabiliriz. Göz bandı yeterli olmaz, başın arka tarafı da ışık almamalıdır. Bu epifiz bezi için önemlidir. Epifiz tam karanlıkta verimli çalışır. Daha konforlu bir uyku için, uyku yastıkları kullanabiliriz, doğru, yatak ve yastık seçimi önemlidir. Ek olarak, Wifi ve GSM sinyallerini kapatabilir veya uzaklaştırabiliriz, toz filtreleri kullanabiliriz.
Alt bilinç(bilinçaltı) yönetiminin ulaşılabilir yöntemlerinden biri telkindir. Telkin yöntemlerinin başında tekrar gelir. Özellikle olumsuz kelime ve eklerin zorunlu olmadıkça kullanılmaması önemlidir. Bundan çevremizin alt bilinci haberdar olur ve bizi orada olumsuz kodlar. Bu kendimiz için kendi bilinç altımızda da böyle işler. Meditasyon, canlandırma, olay anının tekrar olumlu ve değiştirilmiş deneyimlenmesi ya da gelecekteki durumların hayali olarak duygusal gerçeklikte yaşatılması çalışmaları faydalı olabilir. Bunların yanında theta healing, sistem veya aile dizimi, NLP gibi yöntemler de kullanılmaktadır.
Yaygın olarak toplumda zekâ ve akıl ile hayatımızı yönettiğimizi düşünürüz. Her durumda sağlam bir zekâ ve akıl için sağlam bir beden ve ruh gereklidir. Aslında konu bütünseldir.
Duygusal zekâ sanıldığının aksine hepimizde belki de güçlü bir şekilde vardır. Önemli olan bunu açmak, yönetmek ve bilinçli kullanabilme becerisini kazanmaktır. Çoğunlukla duygusal zekâ ile ilgili problem, kontrol edilmesi, geliştirilmesi ve bilinçli yönetimi ile ilgilidir. Birçok kişi duygusal olmaktan, ya da başkaları diğerlerinin fazla duygusallığından yakınır. Burada asıl sorun duyguların yönetimidir. Bazı durumlarda ise bu o kadar ileri seviyede olabilir ki kişi ne hissettiğinin ayrımını tam olarak yapamaz. Örneğin iyi veya kötü hissediyorum der. Peki nasıl, kıskandın mı? Korktun mu? Endişelendin mi? Kızdın mı? Tam olarak tanımlayamaz. Burada ilerlemek için duyguları tanımak, kendimizi tanımak önemlidir. Sonrasında her duyguya göre karşı tarafı ve kendimizi anlama becerisi kazanmak hedeflenmelidir.
Düşüncelerimiz ile oluşan duygularımızı, düşüncelerimiz ile yönetmemiz mümkün olabilir. Sağlıklı, mantıklı ve sınırsız düşünmek için birçok yöntem vardır. Burada meydana gelecek gelişme ve rahatlama duygulara, bedene ve enerjiye olumlu katkılar yapabilir.
Birçok öğrenci ve çalışan, başkalarının hedefleri için mücadele eder. Babası istediği için mimar olur. Sonraki aşamada gelecek seviye, kademe, rütbe veya terfi için isteyip, istemediğinin farkında olmadan, sırf sırada o olduğu veya herkes öyle yaptığı için çalışır. Elde ettiğinde bunu istemiyordur. Ancak zaman, ömür geçmiştir. Başkalarının hedefi hayali için yaşamak bizi mutlu etmez. Ya da başarabileceğimiz halde, sırf başaramayacağımızı zannettiğimiz ya da böyle telkin edildiği için veya bize örnek olacak model alabileceğimiz kişiler olmadığı için potansiyelimize ulaşamamamız acı verici bir durumdur. Tüm bunların arkasında düşünce duvarları, olumsuz telkinler ve eksik bilgi ve eğitim vardır.

4) Sizi meslektaşlarınızdan ve rakiplerinizden ayıran özellikler nelerdir?
Çok fazla bilgi veriliyor, bunlar herkes tarafından anlaşılamıyor, örneğin; eril dişil, negatif pozitif, başımıza gelenleri bizim seçtiğimiz, fizik ve kuantum çelişkileri, karmaşık, uygulaması ve sürdürülmesi zor öneriler gibi. Ayrıca elde edilen sonuçların sürdürülememesi sorun olabiliyor.
İnsanların kafası çok karışık birçok bilgi var fakat herkes şifalanamıyor veya devam edemiyor.
Anlık iyi hissetme sürekli bir şifaya dönüşmüyor, amaç sürdürülebilir kalıcı iyilik haline ulaşmak.
Doktorlar ve şifacılar birçok tavsiyede bulunuyor danışanlar ise bunu nasıl yapacağım diyor, çözümü biliyor fakat nasıl yapılacağını bilmiyor, nasıl sorusunun cevabı ve nasıl yapılacağı konusunda destek olmak önemli ve gözden kaçan bir ihtiyaç.
Danışanların zor olarak kabul etiklerini kolaya çevirmek, hedefi ile çalışıyoruz ve beklentimiz onların da bunu gerçekten istemesi, bu da analizde ortaya çıkıyor, burada bir sorun varsa önce bu nokta için çalışıyor ve amaç veya sorunu tespit ediyoruz.
Her gün kolay uygulanabilecek, temel öneri ve işe yarayan denenmiş yöntemler kullanıyoruz.
Örneğin; 5 yıldır her hafta tıbbi ve şifa danışması alan ve 5 farklı ilaç kullanan, gelişme yerine sorununda ilerleme olan bir danışanımızın, bizimle çalışarak; 6 ayda şifalanıp, hedefine ulaşıp, tıbbi seans ve ilaçlarının beşte bire, doktoru tarafından düşürülmesi ve hem kendisinin hem de ailesinin memnuniyetini iletmesi ve bu durumun aradan 2 yıl geçmesine rağmen, iyileşmenin ve başarının artarak devam etmesi, bizleri de mutlu ediyor ve geleceğe yönelik cesaretlendirtiyor.

5) Bize geleceğe dair vizyonunuzdan bahseder misiniz?
Hastanelerin şifahane, doktorların (üniversitede, bir bilim dalında doktora yapan kimseye verilen san.) hekim (insanlardaki hastalıkları tanılayan ve onları ilaçlarla ya da kimi araçlarla iyileştiren, hekimlik öğrenimi görmüş kimse.), öğrencilerin (Öğrenim görmek amacıyla ders alan kimse, okul çocuğu) talebe (talipler, talep edenler) olması dileği ile bu yolculuğa başladık. Şifalanma ve hedefe ulaşmak için batı ve doğu öğretisi hepsi amaca hizmet etmelidir. Doğu şifası ve batı tıbbı birlikte çalışmalıdır. Kişisel gelişim ve meditasyon sentezlenmeli güven ve inanç ile desteklenmelidir.
Değişimden korkmak yerine yönetmeyi seçebiliriz. En büyük özgürlük ilerleyiş, en iyi ilerleyiş değişimdir. Yeniliklere, sınırsız düşünce gücüne açık olup, kendimize, insanlığa ve evrene güvenip, sevebiliriz. Aynı hastalığı iki defa yaşamak zorunda değiliz. Doğru meslek ve eş seçebiliriz. Kendimizi tanıyıp yönetebiliriz. Bakış açımız değişir, gelişirse zor, kolay olabilir. Bütünsel sağlık ve huzurlu mutluluk mümkün ve sürdürülebilir. İç dünyamı ve çevremiz bütün olarak yaşamaya ve hemhal olmaya değer.

6) Kimler bu mesleği yapmalı, yapmak için hangi özelliklere sahip olmaları gerekmektedir?
75.000 yıl öncesinden beri insanlar alet ve ateş kullanımında ve diğer yaşamsal gereksinimlerini karşılamada anlama ve öğrenmek için ayna nöronları kullandılar. Şifacılarda empati yetenekleri ile hissettikleri dertlere çare oldular. Sahip olduğumuz, kullanıldıkça açılan bu yetenek, belki de en eski, kapsamlı ve kişiye özel tanı yöntemi olabilir. Empatik şifanın en hoş yanı ise hem şifacıyı hem de şifalananı şifalamasıdır. Empati ayna nöronlar ile desteklenir. En alt seviyede acımak, sonra sempati, sonra empati ve şefkat gelir. Sempati taraf tutmak haklısın demektir. Empati anlamak, hissetmek, yargılamadan tespit edebilmektir. İlgi, alaka, farkındalık gerektirir. Şifanın en güzel araçlarından biri Empatidir. Empat Kimdir? Güzelliğe, iğliğe, özgürlüğe aşıktır. Özgün müzik, resim, tasarım yapar, dans eder. Sezgileri kuvvetlidir, nasıl bildiğini bilmeden bilir. Yer, zaman, mekân ve insanların enerjisini hisseder. Psişik yetenekleri vardır, gündüz düşçüsüdür. Aura okuyabilir ve şifa yapabilir. Gerçeği aramak için yaşar, yalan dedektörüdür. İnsanları da hayvanları da umursar.

7) Son olarak izleyicilere neler söylemek istersiniz?
Ameliyatsız boyumuz uzayabilir, ameliyatsız fıtığı iyileştirebiliriz ameliyatsız, ilaçsız şeker hastalığının çözümü sağlanabilir, kalıcı olarak sağlıklı kilolara ulaşabilirsiniz. Sigarayı bırakabilir, sınavlarınızı kolaylıkla geçebilirsiniz, ilişkilerinizi düzeltebilir, uygun eş, arkadaş bulabilirsiniz.
Sunduklarımız; beslenme, nefes, uyku alt bilinç ve duygusal zekâ konularında motive edici hemen kullan işe yarar çözümlerdir. Bunlar düşünmek, hayal etmek, sabretmek, danışmak ve amaca ulaşmak için istekli olunması halinde kullanıldığında işe yaradığı ispatlanmış yöntemlerdir. Bütünsel sağlıklı yaşam akıl, beden, duygu, enerji sağlığı ile gerçekleştirilebilir. Zaman içinde akarak, frekansın en düşük olduğu cansız madde ile başlayıp, beden, ses, ışık ile hızlanan ve ruha ulaşan enerjinin her aşamasında anda kalarak değil, anı yakalayarak, zaman üstünde akarak, düşüncelerimizden sınırları kaldıralım, unutmayın Limitsizsiniz, Limit Sizsiniz. Çözüm ve başarı da siz olabilirsiniz, sağlıklı ve mutlu bir yaşama adım atabilirsiniz, şifa için yeni bir adıma hoş geldiniz. Hepimize şifa olsun.

E-posta: emrealem@gmail.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.